Glazed CMS Core (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: File MIME type
pt: Tipo de ficheiro MIME

en: File size
pt: Tamanho do ficheiro

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Attachments
pt: Anexos

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Your message has been sent.
pt: A sua mensagem foi enviada.

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use as <em>Páginas básicas</em> para conteúdo estático, como por exemplo a página "Sobre nós".

en: Media Library
pt: Biblioteca de Media

en: Master
pt: Principal
