Codes Pool (3.0.0) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: File
fa: فایل

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Code
fa: کد

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Source
fa: منبع

en: Plugin
fa: افزونه

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Additional information about the promotion to show to the customer
fa: اطلاعات اضافی درباره ویژه که به کاربر نمایش داده شود
