Codes Pool (3.0.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Code
id: Kode

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Provider
id: Penyedia

en: Source
id: Sumber

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Completed @current step of @total.
id: Selesai langkah @current dari @total.

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
