Codes Pool (8.x-2.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: File
ne: फ़ाइल

en: Weight
ne: वजन

en: Name
ne: नाम

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Active
ne: सक्रिय

en: Code
ne: कोड

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Provider
ne: प्रदान गर्नेवाला

en: Source
ne: स्रोत
