Codes Pool (8.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: File
tr: Dosya

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Database
tr: Veritabanı

en: Code
tr: Kod

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Source
tr: Kaynak

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Completed @current step of @total.
tr: @current / @total adım tamamlandı.

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
