Codes Pool (8.x-2.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: File
ru: Файл

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: Database
ru: База данных

en: Code
ru: Код

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Provider
ru: Поставщик

en: Source
ru: Источник

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Plugin
ru: Плагин

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: Offer
ru: Предложение

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Plugin configuration
ru: Конфигурация плагина

en: Completed @current step of @total.
ru: Завершен @current шаг из @total.

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Autocomplete threshold
ru: Ограничение автодополнения

en: Autocomplete size
ru: Размер автодополнения

en: Autocomplete placeholder
ru: Заполнитель автодополнения

en: Autocomplete threshold: @threshold entities.
ru: Порог автозаполнения: @threshold сущностей.

en: Autocomplete size: @size characters
ru: Размер автозаполнения: @size симв.

en: No autocomplete placeholder
ru: Нет заполнителя автозаполнения

en: Entity select
ru: Выбор сущности

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".

en: Hide if there's only one available entity.
ru: Скрыть, если доступна только одна сущность.

en: Hide if there's only one available entity
ru: Скрыть, если доступна только одна сущность
