Codes Pool (8.x-2.0-alpha5) - en to lt translation catalogue (24 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Last updated
lt: Paskutinis atnaujinimas

en: File
lt: Failas

en: Weight
lt: Svoris

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Import
lt: Importuoti

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Created
lt: Sukurta

en: Active
lt: Aktyvus

en: Database
lt: Duomenų bazė

en: Code
lt: Kodas

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Provider
lt: Tiekėjas

en: Source
lt: Šaltinis

en: Authentication
lt: Indentifikacija

en: Machine-readable name
lt: Mašinoms suprantamas pavadinimas

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Completed @current step of @total.
lt: Atlikta @current iš @total.

en: Plugin ID
lt: Įskiepio ID
