Collection (2.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: Action
ru: Действие

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Number of items
ru: Количество пунктов

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Items
ru: Элементы

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: View items
ru: Просмотр пунктов

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: No items selected.
ru: Нет выбранных элементов.

en: Changed
ru: Изменение

en: Collection
ru: Коллекция

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Bundle
ru: Набор

en: Mini
ru: Мини

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ru[0]: %action было применено @count элементу.
ru[1]: %action было применено @count элементам.
ru[2]: %action было применено @count[2] элементам.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
ru: Нет доступа для выполнения действия %action над сущностью @entity_type_label %entity_label.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Add a new @entity_type.
ru: Добавить новый тип сущности @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ru: Тип сущности "@entity_type" пока отсутствует. @add_link

en: Apply to selected items
ru: Применить к отмеченным позициям

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".
