Collection (2.4.3-beta3) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Number of items
nl: Aantal items

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Attributes
nl: Attributen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Collection
nl: Collectie

en: Apply
nl: Toepassen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Bundle
nl: Bundel

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Asc
nl: Oplopend

en: Default translation
nl: Standaardvertaling

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
nl[0]: %action is toegepast op @count item.
nl[1]: %action is toegepast op @count items.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
nl: Geen toegangsrechten om %action op @entity_type_label %entity_label uit te voeren.

en: A flag indicating whether this is the default translation.
nl: Een vlag die aangeeft dat dit de standaardvertaling is.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Add a new @entity_type.
nl: Nieuwe @entity_type toevoegen.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
nl: Er is nog geen @entity_type. @add_link

en: Apply to selected items
nl: Toepassen op geselecteerde items

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.
