Collection (2.4.3-beta5) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Published
hi: प्रकाशित

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Attributes
hi: गुण

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Bundle
hi: पोटली

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Default translation
hi: डिफ़ॉल्ट अनुवाद

en: A flag indicating whether this is the default translation.
hi: डिफ़ॉल्ट अनुवाद को दर्शाने के लिए एक चिन्ह।

en: Add a new @entity_type.
hi: एक नया @entity_type जोड़ें।

en: There is no @entity_type yet. @add_link
hi: अभी तक कोई @entity_type नहीं है। @add_link

en: There are no @label yet.
hi: अभी तक कोई @label नहीं हैं।
