Color backport (1.0.3) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Preview
ar: معاينة

en: Core
ar: النواة

en: Custom
ar: مخصص

en: Color
ar: اللون

en: Goal
ar: هدف

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: Color set
ar: مجموعة الألوان

en: About
ar: حول

en: Steps
ar: خطوات

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Changing colors
ar: تغيير الألوان

en: GD library PNG support
ar: دعم مكتبة معالجة الصور GD لصيغة ملفات PNG

en: Logo path
ar: مسار الشعار
