Colossal Menu (2.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Parent
fa: والد

en: Label
fa: برچسب

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Edit Menus
fa: ویرایش منو‌ها

en: Edit menu
fa: ویرایش منو

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Menus
fa: منوها

en: Language code
fa: کد زبان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: The text to be used for this link in the menu.
fa: متنی که باید برای این پیوند در منو استفاده شود.

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Manage menus and menu links.
fa: منوها و پیوندهای منو را اداره کنید
