Colossal Menu (2.1.0-beta2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Parent
id: Induk

en: Created
id: Dibuat

en: Changed
id: Berubah

en: Menus
id: Menu

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Starting level
id: Tingkatan nilai

en: Add Link
id: Tambah tautan

en: The text to be used for this link in the menu.
id: Teks yang akan digunakan untuk tautan ini dalam menu.

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Edit %label
id: Ubah %label

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
id: Tautkan berat di antara tautan di menu yang sama pada kedalaman yang sama. Di menu, tautan dengan berat lebih tinggi akan di bawah dan tautan dengan berat lebih rendah akan diposisikan lebih dekat ke atas.

en: Manage menus and menu links.
id: Kelola menu-menu dan tautan-tautan menu.
