ComfyUI Integration (1.0.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Created
ru: Создано

en: Custom
ru: Собственная

en: Node Type
ru: Тип материала

en: Basic Information
ru: Основная информация

en: String
ru: Строка

en: Integer
ru: Целое число

en: Pending
ru: В ожидании

en: seconds
ru: секунд

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Results
ru: Результаты

en: Changed
ru: Изменение

en: Decimal
ru: Десятичное число

en: Float
ru: Число с плавающей точкой

en: Execute
ru: Выполнить

en: Telephone
ru: Телефон

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Boolean
ru: Логическое

en: Alt text
ru: Alt текст

en: Configured
ru: Сконфигурировано

en: Workflows
ru: Рабочие процессы

en: Display As
ru: Показать как

en: Long text
ru: Длинный текст

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Image style: @style
ru: Стиль изображения: @style

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Long string
ru: Длинная строка

en: Manage Layout
ru: Управление макетом
