Commerce Core (3.2.0) - en to fi translation catalogue (643 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Log
fi: Loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Currency
fi: Valuutta

en: Default currency
fi: Oletusvaluutta

en: Quantity
fi: Määrä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Version
fi: Versio

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Container
fi: Säiliö

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: Format
fi: Muoto

en: hidden
fi: piilotettu

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Separator
fi: Erotin

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Mode
fi: Tila

en: Success
fi: Onnistui

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: Month
fi: Kuukausi

en: Price
fi: Hinta

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Code
fi: Koodi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Payment
fi: Maksu

en: payment
fi: maksu

en: Payments
fi: Maksut

en: Store
fi: Kauppa

en: Company
fi: Yritys

en: Example
fi: Esimerkki

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Day
fi: Päivä

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: SKU
fi: Koodi

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: Padding
fi: Täyte

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Online
fi: Sivusto on käytössä

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Expose
fi: Näytä

en: Operator
fi: Operaattori

en: Order
fi: Järjestys

en: Plain
fi: Puhdas

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Visibility settings
fi: Näkyvyysasetukset

en: Collapsible
fi: Supistettavissa

en: Germany
fi: Saksa

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Austria
fi: Itävalta

en: Belgium
fi: Belgia

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Denmark
fi: Tanska

en: Estonia
fi: Viro

en: Finland
fi: Suomi

en: France
fi: Ranska

en: Greece
fi: Kreikka

en: Hungary
fi: Unkari

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Netherlands
fi: Hollanti

en: Norway
fi: Norja

en: Spain
fi: Espanja

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt Kuningaskunta

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: ZIP
fi: Postinumero

en: Create account
fi: Luo käyttäjätili

en: seconds
fi: sekuntia

en: List price
fi: Listahinta

en: message
fi: viesti

en: Countries
fi: Maat

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Today
fi: Tänään

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Select list
fi: Valintalista

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Are you sure you want to delete %label?
fi: Oletko varma että haluat poistaa %label?

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Contact information
fi: Yhteystiedot

en: Included
fi: Sisällytetty

en: Tax rate
fi: Veroprosentti

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Promotions
fi: Promootiot

en: Duplicate
fi: Monista

en: Shopping cart
fi: Ostoskori

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Discount
fi: Alennus

en: Display label
fi: Näytä etiketti

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Products
fi: Tuotteet

en: Product types
fi: Tuotetyypit

en: Standard
fi: Standardi

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fi: Käyttäjätunnusta %name ei ole aktivoitu tai se on suljettu.

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Review
fi: Tarkistus

en: logs
fi: logit

en: Complete
fi: Valmis

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: log
fi: lokiin

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Order ID
fi: Tilaustunnus

en: URL path settings
fi: Polkujen asetukset

en: Services
fi: Palvelut

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Usage
fi: Käyttö

en: Product categories
fi: Tuotekategoriat

en: product
fi: tuote

en: Add address
fi: Lisää osoite

en: British Columbia
fi: Brittiläinen Kolumbia

en: Prince Edward Island
fi: Prinssi Edwardin saari

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Locked
fi: Lukittu

en: Account information
fi: Käyttäjätilin tiedot

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Restricted
fi: Rajoitettu

en: Contact email
fi: Yhteyssähköposti

en: Zone
fi: Vyöhyke

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Set as default
fi: Aseta oletukseksi

en: Customer ID
fi: Asiakastunnus

en: Regions
fi: Alueet

en: Translate
fi: Käännä

en: Step
fi: Askel

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: VAT
fi: ALV

en: Total paid
fi: Maksettu yhteensä

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: This week
fi: Tämä viikko

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: This year
fi: Tämä vuosi

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Generate
fi: Luo

en: Product variations
fi: Tuotevariaatiot

en: Add variation
fi: Lisää variaatio

en: Tax
fi: Vero

en: Void
fi: Mitätöity

en: You have entered an invalid credit card number.
fi: Syöttämäsi luottokortin numero on virheellinen.

en: Card type
fi: Kortin tyyppi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Payment gateways
fi: Maksuväylät

en: Password field is required.
fi: Salasana on pakollinen.

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Cart block
fi: Ostoskorilohko

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Customer information
fi: Asiakastiedot

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Order settings
fi: Tilausasetukset

en: Select an address
fi: Valitse osoite

en: Order number:
fi: Tilausnumero:

en: products
fi: tuotteet

en: Intermediate
fi: Välillinen

en: Admin
fi: Ylläpito

en: IP address
fi: IP osoite

en: Billing Information
fi: Laskutustiedot

en: Applies to
fi: Pätee

en: Bundles
fi: Paketit

en: Bundle
fi: Paketti

en: Symbol
fi: Symboli

en: Notify user of new account
fi: Ilmoita käyttäjälle uudesta tilistä

en: Allow registration
fi: Salli rekisteröityminen

en: Form mode
fi: Lomakemuoto

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: Registration successful. You are now logged in.
fi: Rekisteröityminen onnistui. Olet nyt kirjautunut sisään.

en: Total price
fi: Hinta yhteensä

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Language settings
fi: Kieliasetukset

en: Special
fi: Erityinen

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Billing
fi: Laskutus

en: Reset to alphabetical
fi: Palauta aakkosjärjestys

en: Greater than or equal to
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin

en: Less than or equal to
fi: Pienempi tai yhtäsuuri kuin

en: Remote ID
fi: Ulkoinen ID

en: Authorized
fi: Varmennettu

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: currency
fi: valuutta

en: Offer
fi: Tarjous

en: %title must be a number.
fi: %title on oltava numero.

en: Payment type
fi: Maksutyyppi

en: Customer email
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite

en: Zero
fi: Nolla

en: Add currency
fi: Lisää valuutta

en: Allowed roles
fi: Sallitut roolit

en: Entities
fi: Entiteetit

en: Username field is required.
fi: Käyttäjätunnus-kenttä on pakollinen.

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Shipping Information
fi: Toimitustiedot

en: Product attributes
fi: Tuotteen attribuutit

en: Customer Information
fi: Asiakkaan tiedot

en: @count item | @count items
fi[0]: @count tulos
fi[1]: @count tulosta

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Payment instructions
fi: Maksuohjeet

en: Order type
fi: Tilauksen tyyppi

en: View own orders
fi: Näytä omat tilaukset

en: Pane
fi: Ruutu

en: Confirm email
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Your shopping cart is empty.
fi: Ostoskorisi on tyhjä.

en: Add some items to your cart and then try checking out.
fi: Lisää joitain tuotteita ostoskoriisi ja yritä sen jälkeen mennä kassalle.

en: Your shopping cart has been updated.
fi: Ostoskorisi päivitettiin.

en: Access checkout
fi: Pääsy kassalle

en: Completion message
fi: Valmistumisviesti

en: Customer profile
fi: Asiakasprofiili

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Order number
fi: Tilauksen numero

en: The order number displayed to the customer.
fi: Asiakkaalle näytettävä tilausnumero

en: Order saved.
fi: Tilaus tallennettu.

en: Commerce Order
fi: Commerce tilaus

en: Administer product types
fi: Ylläpidä tuotetyyppejä

en: Add product type
fi: Lisää tuotetyyppi

en: Commerce Product
fi: Commerce tuote

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Administer payments
fi: Ylläpidä maksuja

en: Failure
fi: Epäonnistuminen

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
fi: Maksu epäonnistui maksupalvelimella. Tarkista tietosi ja yritä uudelleen.

en: Add payment
fi: Lisää maksu

en: Order balance
fi: Tuotteen saldo

en: Numeric code
fi: Numeerinen tunniste

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Default quantity
fi: Oletusmäärä

en: You have entered an expired credit card.
fi: Olet syöttänyt vanhentuneen luottokortin.

en: Delete order
fi: Poista tilaus

en: Commerce Payment
fi: Commerce maksu

en: Quantity text field
fi: Määrä-tekstikenttä

en: Commerce Tax
fi: Commerce verot

en: Tax type
fi: Veron tyyppi

en: Panes
fi: Näkymät

en: Tax rates
fi: Veroprosentit

en: Tax types
fi: Verotyypit

en: @group (historical data)
fi: @group (historiatieto)

en: Percentage off
fi: Prosenttialennus

en: Create your account
fi: Luo käyttäjätunnuksesi

en: Add coupon
fi: Lisää kuponki

en: Label display
fi: Otsikon näyttö

en: View: @view
fi: Näkymä: @view

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
fi: Odota, sinut ohjataan maksupalvelimelle. Jos mitään ei tapahdu kymmenen sekunnin kuluessa, klikkaa alla olevaa painiketta.

en: Element type
fi: Elementin tyyppi

en: Generate password
fi: Luo salasana

en: currencies
fi: valuutat

en: Shipping information
fi: Toimitustiedot

en: Invalid type specified.
fi: Epäkelpo tyyppi määritelty.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
fi: Olet syöttänyt luottokortin numeron jonka tyyppiä ei tueta.

en: Discover Card
fi: Discover

en: Link label to the referenced entity
fi: Linkitä etiketti viitattuun entiteettiin

en: Hotel
fi: Hotelli

en: Add rate
fi: Lisää kanta

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: Empty cart
fi: Tyhjä ostoskori

en: Email field is required.
fi: Sähköpostikenttä on pakollinen.

en: Payment method types
fi: Maksutapatyypit

en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

en: variation
fi: variaatio

en: variations
fi: variaatiot

en: Allow decimal quantities
fi: Salli murtolukumäärät

en: Fixed amount
fi: Kiinteä määrä

en: Reduce
fi: Vähennä

en: Product category
fi: Tuotekategoria

en: @entity types
fi: @entity tyypit

en: - No value -
fi: - Ei arvoa -

en: Territory
fi: Alue

en: Territories
fi: Alueet

en: Commerce Price
fi: Commerce hinnoittelu

en: Overridden title
fi: Ohitettu otsikko

en: Variation types
fi: Tuotteiden muunnelmatyypit

en: Are you sure you want to remove %label?
fi: Oletko varma että haluat poistaa %label?

en: Add value
fi: Lisää arvo

en: Source entity ID
fi: Lähdekokonaisuuden ID

en: Administer currencies
fi: Ylläpidä valuuttoja

en: Edit %label
fi: Muokkaa %label

en: payments
fi: maksut

en: coupon
fi: kuponki

en: coupons
fi: kuponkia

en: Thank you for your order!
fi: Kiitos tilauksestasi!

en: product type
fi: tuotetyyppi

en: Order items
fi: Tilauksen rivit

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
fi: Valitse päivämäärän esitysmuoto. Varmista että asetat oikean muodon kentälle, esimerkiksi älä syötä kellonaikaa kentälle joka sallii ainoastaan päivämäärän.

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: The credit card type.
fi: Luottokortin tyyppi

en: Complete checkout
fi: Viimeistele tilaus

en: Cart expiration
fi: Ostoskorin vanhentuminen

en: Commerce Store
fi: Commerce kauppa

en: Calculated
fi: Laskettu

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: Remove button
fi: Poista nappi

en: (this translation)
fi: (tämä käännös)

en: Entity reference label display format settings
fi: Kokonaisuusviittauksen etiketin esitystavan asetukset

en: - Create new -
fi: - Luo uusi -

en: A date in a custom format. See <a href="http://php.net/manual/function.date.php">the PHP documentation</a> for details.
fi: Päivämäärä mukautetulla muotoilulla. Katso <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP:n dokumentaatiosta</a> lisätietoja.

[ctx: Plural]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Tax settings
fi: Veroasetukset

en: Captured
fi: Kaapattu

en: Digital goods
fi: Digitaaliset tuotteet

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
fi: Monet erikoismerkit ovat sallittuja, kuten välilyönti, piste (.), yhdysmerkki (-), lainausmerkki ('), alaviiva (_) ja @-merkki.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
fi: IP-osoitteestasi on tehty liian monta epäonnistunutta kirjautumisyritystä ja se on väliaikaisesti estetty. Yritä uudelleen tai <a href=":url">vaihda salasana</a>.

en: Delete %label
fi: Poista %label

en: Defines common functionality for all Commerce modules.
fi: Määrittelee yhteisen toiminnallisuuden kaikille Commerce-moduuleille.

en: Autocomplete threshold
fi: Automaattitäydennyksen raja

en: Autocomplete size
fi: Automaattitäydennyksen koko

en: Shopping cart settings
fi: Ostoskorin asetukset

en: Shopping cart form view
fi: Ostoskorin lomakenäkymä

en: Adds a text field for editing the quantity.
fi: Lisää tekstikentän määrän muuttamiseen.

en: The parent order.
fi: Emotilaus.

en: The purchased entity.
fi: Hankittu kokonaisuus.

en: The number of purchased units.
fi: Hankittujen yksikköjen lukumäärä.

en: The price of a single unit.
fi: Yksittäisen yksikön hinta.

en: The email address associated with the order.
fi: Tilaukseen liittyvä sähköpostiosoite.

en: Billing profile
fi: Laskutusprofiili

en: The order state.
fi: Tilauksen tila.

en: The total price of the order.
fi: Tilauksen kokonaishinta.

en: The time when the order was created.
fi: Tilauksen luomisajankohta.

en: The time when the order was last edited.
fi: Tilauksen muokkausajankohta.

en: Order for
fi: Tilaus

en: Existing customer
fi: Nykyinen asiakas

en: New customer
fi: Uusi asiakas

en: Manage your currencies.
fi: Hallitse valuuttojasi.

en: Publish selected product
fi: Julkaise valittu tuote

en: Unpublish selected product
fi: Poista valitun tuotteen julkaisu

en: - All countries -
fi: - Kaikki valtiot -

en: Store types
fi: Kauppatyypit

en: Manage your stores.
fi: Hallitse kauppojasi.

en: Store type
fi: Kauppatyyppi

en: The store type.
fi: Kauppatyyppi.

en: The store owner.
fi: Kaupan omistaja.

en: The store name.
fi: Kaupan nimi.

en: The store address.
fi: Kaupan osoite.

en: Supported billing countries
fi: Tuetut laskutusvaltiot

en: Prices are entered with taxes included.
fi: Hinnat syötetään veroineen.

en: Tax registrations
fi: Verorekisteröinnit

en: Publish product
fi: Julkaise tuote

en: Unpublish product
fi: Poista tuotteen julkaisu

en: Order information
fi: Tilauksen tiedot

en: Admin permission
fi: Ylläpito-oikeus

en: The IP address of the order.
fi: Tilauksen IP-osoite.

en: Placed
fi: Asetettu

en: The time when the order was placed.
fi: Tilauksen asettamisajankohta.

en: Search by username or email address
fi: Hae käyttäjätunnuksella tai sähköpostiosoitteella

en: Place the order on a different date
fi: Aseta tilaus toiselle päivälle

en: anonymous user with the email %email
fi: sisäänkirjautumaton käyttäjä sähköpostiosoitteella %email

en: The order is currently assigned to @customer.
fi: Tilaus on merkitty käyttäjälle @customer.

en: Shopping cart block view
fi: Ostoskorin lohkonäkymä

en: Orders can't be created until a store has been added. @link
fi: Tilauksia ei voi luoda ennen kuin kauppa on lisätty. @link

en: The default currency of the store.
fi: Kaupan oletusvaluutta.

en: Delete product
fi: Poista tuote

en: Delete store
fi: Poista kauppa

en: Use the commerce administration pages
fi: Käytä Commercen ylläpitosivuja

en: Require double entry of email
fi: Vaadi sähköpostin syöttäminen kahdesti

en: Allow guest checkout
fi: Salli tilaaminen vieraana

en: Pay and complete purchase
fi: Maksa ja viimeistele tilaus

en: No pane is displayed.
fi: Yhtäkään näyttöä ei näytetä.

en: No pane is disabled.
fi: Yksikään näyttö ei ole pois käytöstä.

en: Checkout step for @title
fi: Kassavaihe @title

en: Continue to review
fi: Jatka tarkistukseen

en: Require double entry of email: Yes
fi: Vaadi sähköpostin syöttäminen kahdesti: Kyllä

en: Require double entry of email: No
fi: Vaadi sähköpostin syöttäminen kahdesti: Ei

en: Forces anonymous users to enter their email in two consecutive fields, which must have identical values.
fi: Pakottaa sisäänkirjautumattomat käyttäjät syöttämään sähköpostiosoitteensa kahteen erilliseen kenttään, joihin tulee syöttää sama arvo.

en: The specified emails do not match.
fi: Sähköpostiosoitteet eivät ole samat.

en: Guest checkout: Allowed
fi: Vierastilaus: Sallittu

en: Guest checkout: Not allowed
fi: Vierastilaus: Ei sallittu

en: Returning Customer
fi: Palaava asiakas

en: Guest Checkout
fi: Vieraskassa

en: Proceed to checkout. You can optionally create an account at the end.
fi: Jatka kassalle. Voit halutessasi luoda lopuksi käyttäjätunnuksen.

en: Continue as Guest
fi: Jatka vieraana

en: Too many failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
fi: Tällä käyttäjätunnuksella on liian monta epäonnistunutta kirjautumista ja se on väliaikaisesti lukittu. Yritä myöhemmin uudelleen tai <a href=":url">vaihda salasana</a>.

en: Custom date
fi: Mukautettu päivämäärä

en: + Enter a new address
fi: + Lisää uusi osoite

en: Adds a button for removing the order item.
fi: Lisää painikkeen tilausrivin poistamiseen.

en: Display checkout progress
fi: Näytä kassan eteneminen

en: Order summary view
fi: Tilauksen yhteenvetonäkymä

en: Checkout progress
fi: Tilauksen eteneminen

en: Registration: Allowed
fi: Rekisteröityminen: Sallittu

en: Registration: Not allowed
fi: Rekisteröityminen: Ei sallittu

en: New Customer
fi: Uusi asiakas

en: Unrecognized username or password. <a href=":url">Have you forgotten your password?</a>
fi: Tuntematon käyttäjätunnus tai salasana. <a href=":url">Unohtuiko salasanasi?</a>

en: order item types
fi: tilausrivin tyypit

en: order item type
fi: tilausrivin tyyppi

en: The time when the order was completed.
fi: Tilauksen valmistumisajankohta.

en: The order item title.
fi: Tilausrivin otsikko.

en: The total price of the order item.
fi: Tilausrivin kokonaishinta.

en: The time when the order item was created.
fi: Tilausrivin luomisajankohta.

en: The time when the order item was last edited.
fi: Tilausrivin muokkausajankohta.

en: Order item
fi: Tilausrivi

en: order item
fi: tilauksen rivit

en: order items
fi: tilauksen rivit

en: Saved the %label order item type.
fi: Tallennettu %label tilausrivityyppi.

en: Order refresh
fi: Tilauksen virkistys

en: Payment gateway
fi: Maksuväylä

en: The payment gateway.
fi: Maksuväylä.

en: The payment method.
fi: Maksutapa.

en: Provides payment functionality.
fi: Tarjoaa maksutoiminnallisuuden.

en: Add payment gateway
fi: Lisää maksuväylä

en: The remote payment ID.
fi: Maksun etätunniste.

en: The payment amount.
fi: Maksun summa.

en: Refunded amount
fi: Hyvitetty summa

en: The refunded payment amount.
fi: Hyvitetty maksun summa.

en: The payment state.
fi: Maksun tila.

en: Whether this is a test payment.
fi: Onko kyse testimaksusta.

en: The time when the payment was authorized.
fi: Maksun varmennusajankohta.

en: The time when the payment was captured.
fi: Maksun kaappausajankohta.

en: payment gateway
fi: maksuväylä

en: payment gateways
fi: maksuväylät

en: The three digit code, as defined by <a href=":url" target="_blank">ISO 4217</a>.
fi: <a href=":url" target="_blank">ISO 4217:ssä</a> määritetty kolmikirjaiminen tunnus.

en: product types
fi: tuotetyypit

en: Add store
fi: Lisää kauppa

en: Add store type
fi: Lisää kauppatyyppi

en: Add to Cart Form
fi: Lisää ostoskoriin -lomake

en: View any order
fi: Näytä mikä tahansa tilaus

en: The customer.
fi: Asiakas.

en: Order #@number confirmed
fi: Tilaus #@number vahvistettu

en: Send a copy of the receipt to this email:
fi: Lähetä kopio kuitista sähköpostiosoitteeseen:

en: Order Confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Order activity
fi: Tilauksen tapahtumat

en: The source entity ID
fi: Lähdekokonaisuuden ID

[ctx: Validation]
en: Currency
fi: Valuutta

en: Order summary
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Total available
fi: Yhteensä tarjolla

en: Current usage: @usage.
fi: Yhteensä käytetty @usage.

en: 1 use | @count uses
fi[0]: 1 käyttökerta
fi[1]: @count käyttökertaa

en: Add tax type
fi: Lisää verotyyppi

en: Physical goods
fi: Fyysiset tuotteet

en: Add territory
fi: Lisää alue

en: Please add at least one rate.
fi: Lisää vähintään yksi kanta.

en: Consumption tax
fi: Kulutusvero

en: The following VAT rates are provided:
fi: Seuraavat ALV-kannat on annettu:

en: Reduced
fi: Alennettu

en: Super Reduced
fi: Superalennettu

en: France (Corsica)
fi: Ranska (Korsika)

en: Second Reduced
fi: Toinen alennettu

en: Decimal quantities not allowed
fi: Desimaalilukumäärät eivät ole sallittuja

en: Decimal quantities allowed
fi: Desimaalilukumäärät ovat sallittuja

en: Step: @step
fi: Askel: @step

en: Payment gateway mode
fi: Maksuväylän tila

en: The payment gateway mode.
fi: Maksuväylän tila.

en: The time when the payment expires. 0 for never.
fi: Maksun vanhenemisajankohta. 0, jos maksu ei vanhene.

en: Shown the end of checkout, after the customer has placed their order.
fi: Näytetään kassan lopuksi kun asiakas on jättänyt tilauksen.

en: Czechia
fi: Tsekki

en: Administer and configure your Commerce store.
fi: Hallinnoi ja määritä asetukset Commerce-kaupallesi.

en: Configure your store settings and structure.
fi: Hallinnoi kauppasi asetuksia ja rakennetta.

en: Hide if there's only one entity
fi: Piilota, jos on vain yksi kokonaisuus

en: Manage fields, Add to Cart forms, other form and display settings for your order items.
fi: Hallitse kenttiä, lisää ostoskoriin -lomakkeita, muita lomakkeita ja tarkastele tilausriviesi asetuksia.

en: View: Not used
fi: Näkymä: Ei käytössä

en: Use a View to display the order summary
fi: Käytä näkymää tilauksen yhteenvedon näyttämiseen

en: Overrides the checkout order summary template with the output of a View.
fi: Korvaa kassan tilauksen yhteeenvetomallineen näkymän tulosteella.

en: Do not require confirmation before overriding the unit price
fi: Älä vaadi vahvistusta ennen yksikköhinnan yliajamista

en: Override the unit price
fi: Yliaja yksikköhinta

en: Percentage must be a positive number.
fi: Prosentin on oltava positiivinen numero.

en: Store ID from the current store
fi: Kaupan tunniste nykyisestä kaupasta

en: Empty cart button
fi: Tyhjennä ostoskori -painike

en: Adds a button for emptying the cart.
fi: Lisää painikkeen ostoskorin tyhjentämiseen.

en: Your shopping cart has been emptied.
fi: Ostoskorisi on tyhjennetty.

en: Add custom currency
fi: Lisää mukautettu valuutta

en: Refunded:
fi: Palautettu:

en: Symbol (e.g. "$")
fi: Symboli (esim. ”$”)

en: Currency code (e.g. "USD")
fi: Valuuttatunnus (esim. ”USD”)

en: Order currency
fi: Tilauksen valuutta

en: Customer role
fi: Asiakkaan rooli

en: Current order total
fi: Tämän tilauksen summa

en: Amount off
fi: Määräalennus

en: Buy X Get Y
fi: Osta X Saat Y

en: The price
fi: Hinta

en: Commerce requires the BC Math PHP extension.
fi: Commerce vaatii BC Math -PHP-laajennuksen.

en: Provide a password for the new account.
fi: Syötä salasana uudelle käyttäjätilille.

en: Guest registration after checkout
fi: Vieraan rekisteröityminen kassan jälkeen

en: Set a password to save your details for next time.
fi: Valitse salasana tallentaaksesi tietosi seuraavaa kertaa varten.

en: Intl library
fi: Intl-kirjasto

en: Include the discount in the displayed unit price
fi: Sisällytä alennus esitettävään yksikköhintaan

en: Resend receipt
fi: Lähetä kuitti uudelleen

en: Order receipt resent.
fi: Tilauksen kuitti on lähetetty uudelleen.

en: There are no addresses yet.
fi: Osoitteita ei vielä ole

en: Are you sure you want to delete the %label address?
fi: Oletko varma että haluat poistaa osoitteen %label?

en: The %label address has been deleted.
fi: Osoite %label on poistettu.

en: Saved the %label address.
fi: Tallennettu osoite %label.

en: Save to my address book.
fi: Tallenna osoitekirjaani.

en: Also update the address in the customer's address book.
fi: Päivitä osoite myös asiakkaan osoitekirjaan.

en: Save to the customer's address book.
fi: Tallenna asiakkaan osoitekirjaan.

en: Collect billing information
fi: Kerää laskutustiedot

en: The current day, with a leading zero. (%date)
fi: Päivä etunollan kera. (%date)

en: The current month, with a leading zero. (%date)
fi: Kuukausi etunollan kera. (%date)

en: The current year. (%date)
fi: Vuosi. (%date)

en: The generated sequential number.
fi: Luotu sarjan numero.

en: Commerce Number Pattern
fi: Commerce numerointimalli

en: Add number pattern
fi: Lisää numerointimalli

[ctx: Commerce]
en: Order
fi: Tilaus

[ctx: Commerce]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: Commerce]
en: order
fi: tilaus

[ctx: Commerce]
en: orders
fi: tilaukset

[ctx: Commerce]
en: Order type
fi: Tilauksen tyyppi

[ctx: Commerce]
en: Order types
fi: Tilaustyypit

[ctx: Commerce]
en: order type
fi: tilaustyyppi

[ctx: Commerce]
en: order types
fi: tilaustyypit

[ctx: Commerce]
en: Store
fi: Kauppa

[ctx: Commerce]
en: Stores
fi: Kaupat

[ctx: Commerce]
en: store
fi: kauppa

[ctx: Commerce]
en: stores
fi: kaupat

[ctx: Commerce]
en: Store type
fi: Kauppatyyppi

[ctx: Commerce]
en: Store types
fi: Kauppatyypit

[ctx: Commerce]
en: store type
fi: kaupan tyyppi

[ctx: Commerce]
en: store types
fi: kaupan tyypit

en: Verify tax number
fi: Tarkista veronumero

en: Verification result
fi: Tarkistuksen tulos

en: Tax number
fi: Veronumero

en: Tax number field settings
fi: Veronumerokentän asetukset

en: Collect tax numbers for the following countries
fi: Kerää veronumero seuraaville valtioille

en: Verify the tax number via external web services
fi: Varmenna veronumero ulkoisen verkkopalvelun kautta

en: Accept unverified tax numbers if the verification service is unavailable
fi: Hyväksy varmentamattomat veronumerot jos varmennuspalvelu ei ole käytettävissä

en: Show verification details
fi: Näytä varmennuksen tiedot

en: Do not show verification details.
fi: Älä näytä varmennuksen tietoja.

en: Reverify
fi: Varmenna uudelleen

en: European Union
fi: Euroopan unioni

en: Uses an official service (such as VIES) when one exists.
fi: Käytä virallista palvelua (kuten VIES) sellaisen ollessa tarjolla.

en: Verification state
fi: Varmennuksen tila

en: Delete abandoned carts
fi: Poista hylätyt ostoskorit

en: Shopping cart expiration
fi: Ostoskorin vanhentuminen

en: The order items.
fi: Tilauksen rivit.

en: Default (Store timezone)
fi: Oletus (kaupan aikavyöhyke)

en: Date and time (Store timezone)
fi: Päivä ja aika (kaupan aikavyöhyke)

en: @profile (current version)
fi: @profile (nykyinen versio)

en: Greek Islands (Leros, Lesbos, Kos, Samos, Chios)
fi: Kreikan saaret (Leros, Lesbos, Kos, Samos, Chios)

en: Total per customer
fi: Yhteensä asiakasta kohti

en: Admin comment form
fi: Ylläpitäjän kommenttilomake

en: Displays a form that allows admins with the proper permission to add a log as comment. Requires an entity ID argument.
fi: Näyttää lomakkeen, jolla käyttöoikeuksilla varustetut ylläpitäjät voivat lisätä lokimerkinnän kommenttina. Vaatii kokonaisuustunnuksen argumenttina.

en: Add admin comments to @label
fi: Lisää ylläpitäjän kommentti @label

en: Comment on this @label
fi: Kommentoi @label

en: Comment saved
fi: Kommentti tallennettu

en: Your comment will only be visible to users who have access to the activity log.
fi: Kommenttisi näkyy vain niille käyttäjille, joilla on pääsy tapahtumalogiin.

en: receipt | receipts
fi[0]: kuitti
fi[1]: kuitit

en: Specific purchased item
fi: Tietty hankittu asia

en: Purchased items
fi: Hankitut asiat

en: Order contains specific purchased item
fi: Tilaus sisältää tietyn hankitun asian

en: Order contains specific :item
fi: Tilaus sisältää tietyn :item

en: Specific :item
fi: Tietty :item

en: Whole ZIP
fi: Koko postinumero

en: Card holder name matches.
fi: Kortinhaltijan nimi täsmää.

en: Card holder postal code only correct.
fi: Vain kortinhaltijan postinumero on oikein.

en: Approved.
fi: Hyväksytty.

en: Zip code.
fi: Postinumero.
