Commerce Core (8.x-2.23) - en to gu translation catalogue (107 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Forgot password?
gu: પાસવર્ડ ભૂલી ગયા?

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Attribute
gu: ગુણધર્મ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Log
gu: નોંધણી

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Time
gu: સમય

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Error
gu: ભુલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Create
gu: બનાવો

en: All
gu: બધા

en: Year
gu: વર્ષ

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Month
gu: મહિનો

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Poland
gu: પોલેન્ડ

en: Portugal
gu: પોર્ટુગલ

en: Day
gu: દિવસ

en: Other
gu: અન્ય

en: Attributes
gu: લક્ષણો

en: Role
gu: હોદો

en: Online
gu: ઉપલબ્ધ

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Germany
gu: જર્મની

en: Condition
gu: શરત

en: Austria
gu: ઓસ્ટ્રિયા

en: Belgium
gu: બેલ્જીયમ

en: Bulgaria
gu: બલ્ગેરિયા

en: Finland
gu: ફિનલેન્ડ

en: France
gu: ફ્રાંસ

en: Italy
gu: ઇટાલી

en: Netherlands
gu: નેધરલેન્ડ

en: Romania
gu: રોમાનિયા

en: Spain
gu: સ્પેઇન

en: Sweden
gu: સ્વીડન

en: Switzerland
gu: સ્વિટ્ઝર્લૅન્ડ

en: United Kingdom
gu: યુનાઇટેડ કિંગડમ

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: Hour
gu: કલાક

en: Select list
gu: પસંદગી યાદી

en: Less than
gu: ના કરતા ઓછું

en: Contact information
gu: સંપર્ક માહિતી

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Account information
gu: ખાતાની માહિતી

en: Data
gu: માહિતી

en: Emails
gu: ઇમેઇલો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: IP address
gu: IP સરનામું

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Special
gu: વિશેષ

en: Not restricted
gu: પ્રતિબંધિત નથી

en: Edit %label
gu: %label સંપાદિત કરો

en: Delete %label
gu: %label કાઢી નાખો
