Commerce Core (8.x-2.27) - en to he translation catalogue (277 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Forgot password?
he: שכחת סיסמה?

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Attribute
he: מאפיין

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Log
he: יומן פעילות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Quantity
he: כמות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Version
he: גירסה

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Test
he: בדיקה

en: Number
he: מספר

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Time
he: זמן

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Length
he: אורך

en: Format
he: פורמט

en: hidden
he: מוסתר

en: URL
he: כתובת URL

en: Updated
he: עודכן

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Never
he: לעולם

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Conditions
he: תנאים

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Success
he: הצלחה

en: N/A
he: -ללא-

en: Month
he: חודש

en: Price
he: מחיר

en: Customers
he: לקוחות

en: Customer
he: לקוח

en: Amount
he: כמות

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Owner
he: בעלים

en: Payment
he: תשלום

en: Store
he: חנות

en: Poland
he: פולין

en: Portugal
he: פורטוגל

en: Day
he: יום

en: Events
he: אירועים

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: SKU
he: מק"ט

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Role
he: תפקיד

en: Log in
he: כניסה

en: Online
he: מקוון

en: Checkout
he: לרכישה

en: Provider
he: ספק

en: Expose
he: חשוף

en: Operator
he: אופרטור

en: Order
he: סידור

en: Plain
he: פשוט

en: Pattern
he: פורמט

en: Visibility settings
he: הגדרות ניראוּת

en: Germany
he: גרמניה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Condition
he: מצב

en: Austria
he: אוסטריה

en: Belgium
he: בלגיה

en: Bulgaria
he: בולגריה

en: Cyprus
he: קפריסין

en: Denmark
he: דנמרק

en: Estonia
he: אסטוניה

en: Finland
he: פינלנד

en: France
he: צרפת

en: Greece
he: יוון

en: Hungary
he: הונגריה

en: Ireland
he: אירלנד

en: Italy
he: איטליה

en: Latvia
he: לטביה

en: Lithuania
he: ליטא

en: Luxembourg
he: לוקסמבורג

en: Malta
he: מלטה

en: Netherlands
he: הולנד

en: Norway
he: נורבגיה

en: Romania
he: רומניה

en: Slovakia
he: סלובקיה

en: Slovenia
he: סלובניה

en: Spain
he: ספרד

en: Sweden
he: שבדיה

en: Switzerland
he: שווייץ

en: United Kingdom
he: הממלכה המאוחדת

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: List price
he: מחיר מחירון

en: message
he: הודעה

en: Countries
he: מדינות

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Expired
he: פג תוקפם

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Activity
he: פעילות

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Greater than
he: גדול מ

en: Less than
he: פחות מ-

en: Unit
he: יחידה

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Product type
he: סוג מוצר

en: Plugin
he: פלאגין

en: Duplicate
he: שכפול

en: Shopping cart
he: סל קניות

en: Cart
he: סל קניות

en: Coupon
he: קופון

en: Coupons
he: קופונים

en: Discount
he: הנחה

en: Display label
he: תצוגת תווית

en: Product
he: מוצר

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Payment method
he: צורת תשלום

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Products
he: מוצרים

en: Product types
he: סוגי מוצרים

en: Standard
he: רגיל

en: Interval
he: מרווח

en: Orders
he: הזמנות

en: Not published
he: לא מפורסם

en: The username %name has not been activated or is blocked.
he: הכינוי %name לא הופעל או חסום.

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Live
he: חי

en: Review
he: סקירה

en: Complete
he: השלמה

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Apply
he: החל

en: Croatia
he: קרואטיה

en: Order ID
he: מזהה הזמנה

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Usage
he: שימוש

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Add comment
he: הוספת תגובה

en: Offset
he: היסט

en: Locked
he: נעול

en: Account information
he: פרטי חשבון

en: Data
he: נתונים

en: Emails
he: אימיילים

en: Billing information
he: פרטי חשבון

en: Go back
he: חזרה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Behavior
he: התנהגות

en: Set as default
he: לקבוע כברירת מחדל

en: Product information
he: מידע על המוצר

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Payment methods
he: צורות תשלום

en: Credit card
he: כרטיס אשראי

en: Dates
he: תאריכים

en: Tax
he: מסים

en: Password field is required.
he: חובה למלא סיסמה

en: Cart block
he: תיבת סל קניות

en: Checkout settings
he: הגדרות רכישה - checkout

en: Customer information
he: פרטי לקוח

en: Update cart
he: עדכן סל קניות

en: Add product
he: הוסף מוצר

en: Order settings
he: הגדרות הזמנה

en: products
he: מוצרים

en: Admin
he: מנהל

en: IP address
he: כתובת IP

en: Bundle
he: חבילה

en: Notify user of new account
he: הודע למשתמש על חשבון חדש

en: Current user
he: משתמש נוכחי

en: Order total
he: סה"כ הזמנה

en: Registration successful. You are now logged in.
he: ההרשמה הסתיימה בהצלחה ונכנסת לאתר.

en: Add to cart form
he: טופס הוספה לסל קניות

en: Numeric
he: מספרי

en: Provide a password for the new account in both fields.
he: הזינו סיסמה עבור החשבון החדש בשני השדות

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: - All -
he: - הכל -

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Payment Method
he: שיטת תשלום

en: Reset to alphabetical
he: איפוס לאלפבתי

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Coupon code
he: קוד הקופון

en: Apply coupon
he: אשר קופון

en: No orders available.
he: אין הזמנות זמינות.

en: Entities
he: ישויות

en: Not restricted
he: לא מוגבל

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: Your shopping cart is empty.
he: עגלת הקניות שלך ריקה.

en: Implements the shopping cart system and add to cart features.
he: מיישם את מערכת עגלת הקניות ותכונות הוספה לעגלה.

en: Your shopping cart has been updated.
he: עגלת הקניות שלך עודכנה.

en: Completion message
he: הודעת סיום

en: Unit price
he: מחיר ליחידה

en: Order number
he: מספר הזמנה

en: Add product type
he: הוסף סוג מוצר

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Quantity text field
he: שדה כמות טקסטואלי

en: You have not placed any orders with us yet.
he: לא ביצעת הזמנות אצלנו עדיין.

en: Master
he: מאסטר

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
he: הנך מועברת לשרת התשלומים. אם לא קורה כלום תוך 10 שניות, בבקשה לחצי על הכפתור למטה.

en: Shipping information
he: מידע משלוחים

en: - No value -
he: - ללא ערך -

en: Add product variation type
he: הוספת סוג וריאציה של מוצר

en: Edit %label
he: עריכת %label

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
he: בחרו פורמט להצגת התאריך. ודאו שהפורמט מתאים לשדה, למשל, אין טעם לבחור בפורמט המציג שעה לשדה שמכיל רק תאריך.

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: (this translation)
he: (התרגום הזה)

en: Link to @entity_type_label
he: קישור ל@entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
he: ספקו קישור ל@entity_type_label.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
he: ניתן להשתמש במספר תווים מיוחדים, כולל רווח, נקודה (.), מקף (-), גרש ('), קו תחתון (_) וסימן @.

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.

en: Czechia
he: צ'כיה
