Drupal Commerce (8.x-2.3) - en to mr translation catalogue (86 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Forgot password?
mr: संकेतअक्षर विसरले ?

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Attribute
mr: गुणधर्म

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Currency
mr: चलन

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Test
mr: चाचणी

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Year
mr: वर्ष

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Conditions
mr: अटी

en: Month
mr: महिना

en: Price
mr: किंमत

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Owner
mr: मालक

en: Store
mr: दुकान

en: store
mr: दुकान

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Condition
mr: अट

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Password field is required.
mr: संकेताक्षर क्षेत्र गरजेचे आहे.

en: Bundle
mr: बंडल

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
