Drupal Commerce (8.x-2.5) - en to bs translation catalogue (69 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Forgot password?
bs: Zaboravili lozinku?

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Number
bs: Broj

en: Password
bs: Lozinka

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Options
bs: Opcije

en: Created
bs: Kreiran

en: Active
bs: Aktivan

en: Year
bs: Godina

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Month
bs: Mjesec

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Address
bs: Adresa

en: Code
bs: Kod

en: Events
bs: Događaji

en: Role
bs: Uloga

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Expose
bs: Otkrij

en: Order
bs: Poredak

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Select list
bs: Select lista

en: Products
bs: Proizvodi

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Apply
bs: Primjeni

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Locked
bs: Zaključano

en: Numeric
bs: Numerički

en: Language settings
bs: Jezičke postavke
