Commerce Core (8.x-2.7) - en to am translation catalogue (60 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Page
am: ገጽ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Code
am: ኮድ

en: Log in
am: ግባ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Greater than
am: ይበልጣል

en: Display label
am: መሰየሚያውን አሳይ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Language settings
am: የቋንቋ ቅንብሮች

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
