Drupal Commerce (8.x-2.8) - en to hr translation catalogue (166 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Forgot password?
hr: Zaboravili ste lozinku?

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Attribute
hr: Atribut

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Log
hr: Dnevnik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Currency
hr: Valuta

en: Default currency
hr: Predefinirana valuta

en: Quantity
hr: Količina

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Categories
hr: Kategorije

en: Login
hr: Prijava

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Number
hr: Broj

en: Password
hr: Lozinka

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Time
hr: Vrijeme

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Length
hr: Dužina

en: Format
hr: Oblik

en: hidden
hr: skriven

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Total
hr: Ukupno

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Email
hr: E-pošta

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Active
hr: Aktivno

en: Year
hr: Godina

en: Page
hr: Stranica

en: Never
hr: Nikada

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Mode
hr: Režim

en: N/A
hr: N/D

en: Month
hr: Mjesec

en: Price
hr: Cijena

en: Customer
hr: Kupac

en: Amount
hr: Iznos

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Add to cart
hr: Dodaj u košaricu

en: Address
hr: Adresa

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Store
hr: Trgovina

en: Poland
hr: Poljska

en: Configuration
hr: Postavke

en: Other
hr: Ostalo

en: Attributes
hr: Atributi

en: Role
hr: Uloga

en: Log in
hr: Prijava

en: Checkout
hr: Narudžba

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Expose
hr: Izloži

en: Order
hr: Redoslijed

en: Plain
hr: Obični

en: Expires
hr: Ističe

en: Visibility settings
hr: Postavke vidljivosti

en: Germany
hr: Njemačka

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Austria
hr: Austrija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka

en: Denmark
hr: Danska

en: Estonia
hr: Estonija

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: Greece
hr: Grčka

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lithuania
hr: Litvanija

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Norway
hr: Norveška

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Spain
hr: Španjolska

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Workflow
hr: Tijek

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: Shopping cart
hr: Košarica

en: Cart
hr: Košarica

en: Product
hr: Proizvod

en: Subtotal
hr: Ukupno

en: Payment method
hr: Način plaćanja

en: Products
hr: Proizvodi

en: Standard
hr: Standardno

en: Orders
hr: Narudžbe

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hr: Korisničko ime %name ili nije aktivirano ili je blokirano.

en: Review
hr: Provjeri

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Apply
hr: Primjeni

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: Usage
hr: Upotreba

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: Billing information
hr: Informacije o naplati

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Currency code
hr: Kod valute

en: Dates
hr: Datumi

en: Password field is required.
hr: Lozinka je nužna.

en: Checkout settings
hr: Postavke narudžbe

en: Customer information
hr: Informacije o kupcu

en: Update cart
hr: Ažuriraj košaricu

en: IP address
hr: IP adresa

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Numeric
hr: Brojčano

en: Provide a password for the new account in both fields.
hr: Upišite lozinku za novi račun u oba polja.

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Reset to alphabetical
hr: Vrati na abecedno

en: No orders available.
hr: Nemate narudžbi.

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Asc
hr: Uzlazno
