Drupal Commerce (8.x-2.9) - en to el translation catalogue (232 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Attribute
el: Ιδιότητες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένη ισοτιμία

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Login
el: Είσοδος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: hidden
el: κρυφό

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Create
el: Δημιουργία

en: Active
el: Ενεργό

en: Year
el: Έτος

en: Page
el: Σελίδα

en: Never
el: Ποτέ

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Mode
el: Τρόπος

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Month
el: Μήνας

en: Price
el: Tιμή

en: Customer
el: Πελάτης

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payments
el: Πληρωμές

en: Store
el: Κατάστημα

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Events
el: Γεγονότα

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: SKU
el: Κωδικός

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: Log in
el: Είσοδος

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Provider
el: Πάροχος

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Plain
el: Απλό

en: Expires
el: Λήγει

en: Visibility settings
el: Ρυθμίσεις ορατότητας

en: Germany
el: Γερμανία

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Austria
el: Αυστρία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Denmark
el: Δανία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Malta
el: Μάλτα

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: List price
el: Τιμή καταλόγου

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Tax rate
el: Συντελεστής φόρου

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Shopping cart
el: Καλάθι αγορών

en: Cart
el: Καλάθι

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Display label
el: Ετικέτα πεδίου

en: Product
el: Προϊόν

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Order Summary
el: Σύνολο Παραγγελίας

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Products
el: Προϊόντα

en: Product types
el: Τύποι προϊόντος

en: Standard
el: Βασικό

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: The username %name has not been activated or is blocked.
el: Ο λογαριασμός χρήστη %name δεν έχει ενεργοποιηθεί ή έχει αποκλειστεί.

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Croatia
el: Κροατία

en: Order ID
el: ID παραγγελίας

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Usage
el: Χρήση

en: product
el: προϊόν

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Billing information
el: Πληροφορίες Χρέωσης

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: VAT
el: ΦΠΑ

en: Payment methods
el: Τρόποι πληρωμής

en: Credit card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Address book
el: Ατζέντα διευθύνσεων

en: Tax
el: Φόρος

en: You have entered an invalid credit card number.
el: Έχετε εισάγει έναν μη έγκυρο αριθμό πιστωτικής κάρτας.

en: Card type
el: Τύπος κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Payment gateways
el: Δίαυλοι Πληρωμών

en: Password field is required.
el: Το πεδίο του κωδικού είναι υποχρεωτικό.

en: Checkout settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Customer information
el: Πληροφορίες πελάτη

en: Update cart
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Current user
el: Τρέχων χρήστης

en: Order total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: Add to cart form
el: Φόρμα "Προσθήκη στο καλάθι"

en: Total price
el: Τελική τιμή

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Provide a password for the new account in both fields.
el: Εισάγετε έναν κωδικό πρόσβασης για το νέο λογαριασμό και στα δύο πεδία.

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Reset to alphabetical
el: Επαναφορά στην αλφαβητική ταξινόμηση

en: No orders available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες παραγγελίες.

en: MasterCard
el: Mastercard

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: Your shopping cart is empty.
el: Το καλάθι αγορών σας είναι άδειο.

en: Your shopping cart has been updated.
el: Το καλάθι αγορών σας ενημερώθηκε.

en: Access checkout
el: Πρόσβαση στην ολοκλήρωση αγορών

en: Completion message
el: Μήνυμα ολοκλήρωσης

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: The order number displayed to the customer.
el: Ο αριθμός παραγγελίας που εμφανίζεται στον πελάτη.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Add payment
el: Προσθήκη πληρωμής

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Default quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα

en: You have entered an expired credit card.
el: Έχετε εισάγει μία πιστωτική κάρτα που έχει λήξει.

en: Asc
el: Αύξ

en: Tax type
el: Τύπος φόρου

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
el: Επιτρέπονται αρκετοί ειδικοί χαρακτήρες, όπως το κενό, η τελεία (.), η παύλα (-), η απόστροφος ('), η κάτω παύλα (_) και το παπάκι (@).
