Commerce Bulk (2.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Attribute
de: Attribut

en: Action
de: Aktion

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Add
de: Hinzufügen

en: Titles
de: Titel

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Fields
de: Felder

en: Desc
de: Absteigend

en: Now
de: Jetzt

en: SKU
de: Artikelnummer (SKU)

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: ago
de: her

en: Product type
de: Produkttyp

en: Delete terms
de: Begriffe Löschen

en: Percentage
de: Prozentsatz

en: Apply
de: Anwenden

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: Offset
de: Versatz

en: Machine name
de: Systemname

en: List Price
de: Listenpreis

en: Move to top
de: Nach ganz oben abheben

en: products
de: Produkte

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: Change status
de: Status ändern

en: SKUs
de: Artikelnummern

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: - All -
de: - Alle -

en: Names
de: Namen

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Custom label
de: Benutzerdefinierte Beschriftung

en: Requires locale.module
de: locale.module erforderlich

en: Bulk update
de: Massenaktualisierung

en: Unit Price
de: Einzelpreis

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Maximum number of words in titles
de: Maximale Anzahl von Wörtern in Titeln

en: variation
de: Variante

en: variations
de: Varianten

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: The unique, machine-readable identifier for a variation.
de: Der eindeutige Systemname für eine Produktvariation.

en: Product variation
de: Produktvarianten
