Commerce Bulk (2.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Attribute
it: Attributo

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: Titles
it: Titoli

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Fields
it: Campi

en: Maximum
it: Massimo

en: Desc
it: Disc

en: Now
it: Adesso

en: SKU
it: Codice

en: Sort by
it: Ordina per

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Product type
it: Tipo prodotto

en: Percentage
it: Percentuale

en: Apply
it: Applica

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: products
it: prodotti

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Custom label
it: Etichetta personalizzata

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Unit Price
it: Prezzo Unitario

en: Master
it: Principale

en: variation
it: variante

en: variations
it: varianti

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.
