Commerce Bulk (2.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Attribute
ja: 属性

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Add
ja: 追加

en: Titles
ja: タイトル

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Fields
ja: フィールド

en: Maximum
ja: 最大

en: Desc
ja: 降順

en: Now
ja: 今

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Product type
ja: 商品タイプ

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Apply
ja: 適用

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: List Price
ja: 希望小売価格

en: products
ja: 商品

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Requires locale.module
ja: Locale モジュールが必要

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Maximum number of words in titles
ja: タイトルに入れる単語の最大数

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Product variation
ja: 商品バリエーション
