Commerce Bulk (2.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Attribute
nl: Attribuut

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: Titles
nl: Titels

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Fields
nl: Velden

en: Desc
nl: Aflopend

en: Now
nl: Nu

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: ago
nl: geleden

en: Product type
nl: Producttype

en: Delete terms
nl: Termen verwijderen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: List Price
nl: Catalogusprijs

en: products
nl: producten

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Change status
nl: Status aanpassen

en: SKUs
nl: Artikelnummers

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Custom label
nl: Aangepast label

en: Requires locale.module
nl: Locale-module vereist

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Unit Price
nl: Eenheidsprijs

en: Asc
nl: Oplopend

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)

en: Subtract
nl: Aftrekken

en: Maximum number of words in titles
nl: Maximaal aantal woorden in de titels.

en: variation
nl: variatie

en: variations
nl: variaties

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: The unique, machine-readable identifier for a variation.
nl: Unieke machine-leesbare ID van een variatie.

en: Product variation
nl: Productvariatie
