Commerce Funds (2.1.8) - en to hu translation catalogue (85 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Operations
hu: Műveletek

en: Transactions
hu: Tranzakciók

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Currency
hu: Pénznem

en: Requested
hu: Igényelt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Country
hu: Ország

en: Label
hu: Címke

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Check
hu: Csekk

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Details
hu: Részletek

en: Amount
hu: Összeg

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Recipient
hu: Címzett

en: Payment
hu: Fizetés

en: Method
hu: Mód

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Users
hu: Felhasználók

en: City
hu: Város

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Pending
hu: Függőben

en: Declined
hu: Elutasítva

en: Transaction status
hu: Tranzakció állapota

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Province
hu: Tartomány

en: Reason
hu: Ok

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Requester
hu: Felkérő

en: Request
hu: Felkérés

en: Global
hu: Általános

en: Rate
hu: Mérték

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Offset
hu: Eltolás

en: Fees
hu: Díjak

en: Fee
hu: Díj

en: Billing information
hu: Számlázási információk

en: Transaction type
hu: Tranzakciótípus

en: About
hu: Leírás

en: Conversions
hu: Átalakítások

en: Release
hu: Kiadás

en: Decline
hu: Elutasítás

en: Total paid
hu: Összes kifizetett

en: All transactions
hu: Minden tranzakció

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Address 2
hu: Cím 2

en: transactions
hu: tranzakciók

en: transaction
hu: tranzakció

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Payment instructions
hu: Útmutató a fizetéshez

en: The currency of the transaction.
hu: A tranzakció pénzneme.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Commerce (contrib)
hu: Commerce (kiegészítő modul)

en: Issuer
hu: Kibocsátó

en: A string to identify the handler instance in the admin UI.
hu: A karaktersorozat, mely azonosítja a kezelő példányt az adminisztrátori felhasználói felületen.

en: You can view your order on your account page when logged in.
hu: Bejelentkezés után a fiókjában megtekintheti rendelését.

en: Mails
hu: Levelek
