Commerce Funds (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Currency
ro: Monedă

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Country
ro: Ţară

en: Notes
ro: Note

en: User
ro: Utilizator

en: Check
ro: Verifică

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Method
ro: Metodă

en: Configuration
ro: Configurație

en: Users
ro: Utilizatori

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Approved
ro: Aprobat

en: Pending
ro: În așteptare

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Balance
ro: Sold

en: Completed
ro: Finalizată

en: Apply
ro: Aplică

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Offset
ro: Decalaj

en: Fee
ro: Taxă

en: Billing information
ro: Informaţii facturare

en: Transaction type
ro: Tip de tranzacție

en: About
ro: Despre

en: Release
ro: Versiune

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: We encountered an error processing your payment method. Please verify your details and try again.
ro: Am întâmpinat o eroare în procesarea metodei dumneavoastră de plată. Verificați-vă detaliile și încercați din nou.

en: We encountered an unexpected error processing your payment method. Please try again later.
ro: Am întâmpinat o eroare neașteptată în procesarea metodei dumneavoastră de plată. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Your order number is @number.
ro: Numărul comenzii dumneavoastră este @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
ro: Vă puteți vedea comanda pe pagina contului când vă logați.
