Commerce Invoice (8.x-2.0-beta3) - en to ro translation catalogue (66 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Download
ro: Descarcă

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: days
ro: zile

en: Page
ro: Pagina

en: Logo
ro: Siglă

en: Customer
ro: Client

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Invoice
ro: Factura

en: Invoice settings
ro: Setări factură

en: Invoices
ro: Facturi

en: Store
ro: Magazin

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Orders
ro: Comenzi

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Emails
ro: E-mail-uri

en: Billing information
ro: Informaţii facturare

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Invoice items
ro: Itemi factură

en: Invoice number
ro: Numărul facturii

en: Generate
ro: Generează

en: Adjustments
ro: Ajustări

en: Total price
ro: Preț total

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Customer Information
ro: Informații client

en: Private file system path
ro: Cale pentru sistemul de stocare privat

en: Unit price
ro: Preț unitar

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Invoice PDF
ro: Factură PDF

en: Invoice date
ro: Data facturii

en: Failed:
ro: Eșuat:

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
ro: Explicații ale opțiunilor limbii se găsesc pe <a href=":languages_list_page">pagina de listare a limbilor</a>.

en: Site's default language (@language)
ro: Limba implicită a sitului (@language)

en: The number of purchased units.
ro: Numărul de unități achiziționate.

en: The price of a single unit.
ro: Prețul unei singure unități.

en: A serialized array of additional data.
ro: Un array serializat de date suplimentare.

en: Billing profile
ro: Profil de facturare

en: Order item
ro: Comandă

en: The payment method.
ro: Metoda de plată.

en: Succeeded:
ro: Reușit:

en: The customer.
ro: Clientul.

en: Emails are sent in the HTML format. You will need a module such as <a href="https://www.drupal.org/project/swiftmailer">Swiftmailer</a> to send HTML emails.
ro: E-mailurile sunt trimise în format HTML. Veți avea nevoie de un modul cum ar fi <a href="https://www.drupal.org/project/swiftmailer">Swiftmailer</a> pentru a trimite e-mailuri în format HTML.
