Commerce Invoice (8.x-2.0-rc4) - en to fr translation catalogue (76 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Quantity
fr: Quantité

en: Download
fr: Téléchargement

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: days
fr: jours

en: Customer
fr: Client

en: State
fr: État

en: Invoice
fr: Facture

en: invoice
fr: facture

en: Invoice settings
fr: Paramètres de facturation

en: Invoices
fr: Factures

en: Store
fr: Boutique

en: Sort by
fr: Trier par

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Pay
fr: Payer

en: Activity
fr: Activité

en: Workflow
fr: Processus

en: Subtotal
fr: Sous-total

en: Payment method
fr: Mode de paiement

en: Changed
fr: Modifié

en: Orders
fr: Commandes

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Data
fr: Données

en: Emails
fr: Courriels

en: Billing information
fr: Informations de facturation

en: Contact email
fr: L'adresse de courriel de contact

en: Total paid
fr: Total payé

en: Payment terms
fr: Termes de paiement

en: Invoice items
fr: Eléments de facture

en: Invoice item
fr: Elément de facture

en: Invoice number
fr: Numéro de facture

en: Adjustments
fr: Ajustements

en: Total price
fr: Prix total

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: - All -
fr: - Tout -

en: Invoice Total
fr: Total de la facture

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: invoices
fr: factures

en: Customer Information
fr: Coordonnés de l'utilisateur

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Private file system path
fr: Chemin du système privé de fichier

en: Unit price
fr: Prix unitaire

en: Master
fr: Principal

en: Manage form display
fr: Gérer l'affichage du formulaire

en: Failed:
fr: Échec :

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
fr: Les explications concernant les paramètres de langue sont disponibles sur la <a href=":languages_list_page">page de liste des langues</a>.

en: Site's default language (@language)
fr: La langue par défaut du site (@language)

en: The number of purchased units.
fr: Le nombre d'unités achetées.

en: The price of a single unit.
fr: Le prix d'une seule unité.

en: A serialized array of additional data.
fr: Un tableau sérialisé de données additionnelles.

en: Billing profile
fr: Profil de facturation

en: Order item
fr: Élément de commande

en: The payment method.
fr: La méthode de paiement

en: Succeeded:
fr: Réussi

en: The customer.
fr: Le client.

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Comment on this @label
fr: Commentaire sur ce(cette) @label
