Commerce License (8.x-2.0-rc6) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: License
de: Lizenz

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Never
de: Nie

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: State
de: Status

en: Desc
de: Absteigend

en: Owner
de: Eigentümer

en: Role
de: Rolle

en: Expires
de: Läuft ab

en: Sort by
de: Sortierung

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: Product type
de: Produkttyp

en: Product
de: Produkt

en: Changed
de: Geändert

en: Interval
de: Intervall

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: Licenses
de: Lizenzen

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Record ID
de: Datensatz-ID

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Available license types
de: Verfügbare Lizenztypen

en: License type
de: Lizenztyp

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Manage display
de: Anzeige verwalten

en: Order type
de: Bestelltyp

en: Granted
de: gewährt

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Manage form display
de: Formularanzeige verwalten

en: Add license
de: Lizenz hinzufügen

en: With selection
de: Mit Auswahl

en: Name or email contains
de: Name oder E-Mail-Adresse enthält

en: Product variation type
de: Arten von Produktvarianten

en: Checkout flow
de: Kaufabwicklung

en: Order item type
de: Bestellartikeltyp

en: There are no @label yet.
de: Noch keine @label vorhanden.

en: license
de: Lizenz

en: licenses
de: Lizenzen

en: License Type
de: Lizenztyp

en: License Expiry
de: Ablauf der Lizenz

[ctx: Examined]
en: Checked
de: Überprüft

en: The @bundle-label bundle has no settings.
de: Der Subtyp @bundle-label hat keine Einstellungen.
