Commerce Migrate (3.1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Transaction ID
ja: トランザクションID

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Currency
ja: 通貨

en: Cost
ja: 原価

en: Quantity
ja: 数量

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Changes
ja: 変更

en: Help
ja: ヘルプ

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Email
ja: メール

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Module
ja: モジュール

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Message type
ja: メッセージタイプ

en: Price
ja: 価格

en: Product ID
ja: 商品ID

en: Amount
ja: 量

en: Phone
ja: 電話番号

en: Owner
ja: 所有者

en: Display title
ja: タイトルを表示

en: Arguments
ja: 引数

en: UID
ja: ユーザーID

en: Product title
ja: 商品タイトル

en: Product count
ja: 商品数

en: Revision
ja: リビジョン

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Changed
ja: 変更済

en: Shippable
ja: 配送可能

en: Order ID
ja: 注文ID

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: Order status
ja: 注文ステータス

en: Base rate
ja: 基本配送料

en: Display type
ja: 表示形式

en: Billing first name
ja: 請求先の '名'　（下の名前）

en: Billing last name
ja: 請求先の '姓'　（上の名前）

en: Taxed product types
ja: 税額を加算する商品種別

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Line item type
ja: 品目タイプ

en: Tax type
ja: 税タイプ

en: Stores
ja: ストア

en: Instance ID
ja: インスタンス ID

en: Modified timestamp
ja: 変更日時のタイムスタンプ

en: Revision timestamp
ja: リビジョンのタイムスタンプ

en: Revision Log message
ja: リビジョンのログメッセージ

en: The primary identifier for this version.
ja: このバージョンの主な識別子。

en: Serialize data with display settings.
ja: 表示設定を含むシリアライズ化されたデータ。

en: Product variation type
ja: 商品バリエーションタイプ
