Commerce Migrate (3.2.1) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Currency
it: Valuta

en: Cost
it: Costo

en: Quantity
it: Quantità

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Changes
it: Modifiche

en: Help
it: Aiuto

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Module
it: Modulo

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Hostname
it: Nome host

en: Message type
it: Tipo di messaggio

en: Price
it: Prezzo

en: Product ID
it: ID prodotto

en: Amount
it: Importo

en: Phone
it: Telefono

en: Owner
it: Proprietario

en: Display title
it: Titolo mostrato

en: SKU
it: Codice

en: Arguments
it: Parametri

en: Product title
it: Titolo prodotto

en: Product count
it: Conteggio prodotto

en: Revision
it: Revisione

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Changed
it: Modificato

en: Order ID
it: ID ordine

en: Currency Code
it: Codice valuta

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Currency code
it: Codice valuta

en: Profile ID
it: ID del profilo

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Base rate
it: Tariffa di base

en: Display type
it: Tipo di display

en: Billing first name
it: Nome per l'addebito

en: Billing last name
it: Cognome per l'addebito

en: Taxed product types
it: Tipologie prodotto soggetti a tassazione

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Order total
it: Totale dell'ordine

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento

en: Currency name
it: Nome valuta

en: Remote ID
it: ID remoto

en: Line item ID
it: ID riga d'ordine

en: Line item type
it: Tipo riga

en: Payload
it: Contenuto

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Tax type
it: Tipo tassa

en: Rules component
it: Componente di Rules

en: Modified timestamp
it: Data e ora modifica

en: Revision timestamp
it: Data e ora della revisione

en: Revision Log message
it: Messaggio di log per la revisione

en: The primary identifier for this version.
it: Identificatore primario per questa versione.

en: Serialize data with display settings.
it: Serializzare i dati con le impostazioni di visualizzazione.
