Commerce Migrate (8.x-2.0-beta10) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Title
id: Judul

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Currency
id: Mata uang

en: Cost
id: Biaya

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: Node type
id: Jenis node

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Module
id: Modul

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Hostname
id: Nama host

en: Message type
id: Tipe pesan

en: Price
id: Harga

en: Amount
id: Jumlah

en: Phone
id: Telepon

en: Owner
id: Pemilik

en: Display title
id: Judul tampilan

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Product title
id: Nama produk

en: Deleted
id: Terhapus

en: Product count
id: Jumlah produk

en: Revision
id: Revisi

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Changed
id: Berubah

en: Translatable
id: Dapat diterjemahkan

en: Locked
id: Dikunci

en: About
id: Tentang

en: Cardinality
id: Kardinalitas

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: Order status
id: Status Order

en: Display type
id: Tipe tampilan

en: Created timestamp
id: Tanda waktu pembuatan

en: Order total
id: Total Order

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Tax type
id: Jenis pajak

en: Stores
id: Toko

en: Revision Log message
id: Pesan Log Revisi

en: Product variation type
id: Jenis variasi produk
