Commerce Migrate (8.x-2.0-beta4) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Currency
fa: واحد پول

en: Cost
fa: هزینه

en: Quantity
fa: تعداد

en: Message
fa: پیغام

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Changes
fa: تغییرات

en: Help
fa: راهنما

en: Node type
fa: نوع گره

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Message type
fa: نوع پیغام

en: Price
fa: قیمت

en: Product ID
fa: شناسه‌ی محصول

en: Amount
fa: مقدار

en: Owner
fa: مالک

en: SKU
fa: مدل

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Product count
fa: تعداد محصول

en: Revision
fa: بازبینی

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Translatable
fa: قابل ترجمه

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Currency Code
fa: کد واحد پول

en: Locked
fa: قفل شده

en: Attribute Name
fa: نام مشخصه

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Currency code
fa: کد پول رایج

en: Profile ID
fa: شناسه پروفایل

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Base rate
fa: نرخ پایه

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Order total
fa: کل سفارش

en: Payment Method
fa: شیوه‌ی پرداخت

en: Currency name
fa: نام واحد پول

en: Remote ID
fa: شناسه‌ی راه دور

en: Line item ID
fa: شناسه‌ی آیتم سطر

en: Line item type
fa: نوع آیتم سطر

en: Message ID
fa: شناسه پیغام

en: Rules component
fa: جزء قوانین

en: Stores
fa: فروشگاه ها
