Commerce Migrate (8.x-2.0-beta9) - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Transaction ID
ro: Tranzacţia cu ID-ul

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Currency
ro: Monedă

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Modificări

en: Help
ro: Ajutor

en: Node type
ro: Tip nod

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Module
ro: Modul

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Price
ro: Preţ

en: Product ID
ro: ID Produs

en: Amount
ro: Suma

en: Phone
ro: Telefon

en: Owner
ro: Proprietar

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: SKU
ro: Cod

en: Arguments
ro: Argumente

en: Deleted
ro: Şters

en: Revision
ro: Revizie

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Translatable
ro: Traductibil

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Locked
ro: Blocat

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: Currency code
ro: Cod monedă

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Order total
ro: Total comandă

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Remote ID
ro: ID de la distanță

en: Message ID
ro: ID-ul mesajului

en: Tax type
ro: Tip de impozit

en: Stores
ro: Magazine

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: Revision timestamp
ro: Amprenta de timp areviziei

en: Revision Log message
ro: Mesaj de jurnal pentru revizie

en: The primary identifier for this version.
ro: Identificatorul primar pentru această versiune.

en: Serialize data with display settings.
ro: Serializarea datelor cu setări de afișare.

en: The module that implements the field type.
ro: Modulul care implementează tipul câmpului.

en: Product variation type
ro: Tipul de variație a produsului

en: Refunded amount
ro: Suma rambursată

en: The field ID.
ro: ID-ul câmpului.
