Commerce Migrate (8.x-2.0-rc3) - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Currency
tr: Para birimi

en: Cost
tr: Maliyet

en: Quantity
tr: Miktar

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Changes
tr: Değişiklikler

en: Help
tr: Yardım

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Email
tr: E-posta

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Module
tr: Modül

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Message type
tr: İleti türü

en: Price
tr: Fiyat

en: Product ID
tr: Ürün ID

en: Amount
tr: Miktar

en: Owner
tr: Sahibi

en: Display title
tr: Görünen başlık

en: SKU
tr: Ürün Stok Kodu

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Deleted
tr: Silindi

en: Product count
tr: Ürün sayacı

en: Revision
tr: Sürüm

en: Payment method
tr: Ödeme yöntemi

en: Changed
tr: Değişti

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Order ID
tr: Sipariş Numarası

en: Currency Code
tr: Para Birimi Kodu

en: Locked
tr: Kilitli

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Currency code
tr: Döviz kodu

en: Order status
tr: Sipariş durumu

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Billing first name
tr: Fatura için adınız

en: Billing last name
tr: Fatura için soyad

en: Taxed product types
tr: Vergilendirilmiş ürün tipleri

en: Created timestamp
tr: Zaman damgası oluşturuldu

en: Order total
tr: Sipariş toplamı

en: Payment Method
tr: Ödeme Yöntemi

en: Line item ID
tr: Ürün kalemi ID

en: Line item type
tr: Ürün kalemi tipi

en: Message ID
tr: İleti ID'si

en: The field name.
tr: Alan adı.

en: Modified timestamp
tr: Zaman damgası değiştirildi

en: Revision timestamp
tr: Sürüm zaman damgası

en: Revision Log message
tr: Sürüm Günlüğü iletisi

en: The primary identifier for this version.
tr: Bu sürümün birincil tanıtıcısı.

en: Serialize data with display settings.
tr: Verileri görüntü ayarlarıyla diziselleştir.

en: The field ID.
tr: Alan kimliği.

en: The field type.
tr: Alan tipi.

en: The field status.
tr: Alan durumu.

en: The field storage type.
tr: Alan depolama türü.

en: The module that implements the field storage type.
tr: Alan depolama türünü uygulayan modül.

en: The field storage status.
tr: Alan depolama durumu.

en: The field data.
tr: Alan verisi.
