Commerce Opayo Pi (1.0.2) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Transaction ID
de: Transaktions-ID

en: Currency
de: Währung

en: Login
de: Anmelden

en: View
de: Ansicht

en: Error
de: Fehler

en: Mode
de: Modus

en: Warning
de: Warnung

en: Card Type
de: Kartentyp

en: Vendor
de: Lieferant

en: Amount
de: Betrag

en: Payment
de: Zahlung

en: Order
de: Reihenfolge

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Received
de: Erhalten

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Status Code
de: Statuscode

en: Review
de: Überprüfung

en: Complete
de: Vollständig

en: Debug
de: Debuggen

en: Go back
de: Zurück

en: Started
de: Startzeit

en: CVV
de: Kartenprüfnummer

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Form Type
de: Formular-Typ

en: Payment Method
de: Zahlungsmethode

en: Extra Info
de: Zusatzinformation

en: Order Description
de: Bestellbeschreibung

en: Request URL
de: Anfrage-URL

en: Telephone number
de: Telefonnummer

en: Complete checkout
de: Kaufabwicklung abschließen

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: The parent order.
de: Die übergeordnete Bestellung.

en: Order information
de: Bestellinformationen

en: Pay and complete purchase
de: Zahlungspflichtig bestellen

en: Continue to review
de: Bestellung prüfen

en: We encountered an error processing your payment method. Please verify your details and try again.
de: Bei der Verarbeitung Ihrer Zahlungsmethode ist ein Fehler aufgetreten. Bitte überprüfen Sie Ihre Angaben und versuchen Sie es erneut.

en: We encountered an unexpected error processing your payment method. Please try again later.
de: Bei der Verarbeitung Ihrer Zahlungsmethode ist ein unerwarteter Fehler aufgetreten. Bitte versuchen Sie es später noch einmal.
