Commerce PayPal (8.x-1.0-rc5) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Password
fr: Mot de passe

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: User
fr: Utilisateur

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Card Number
fr: Numéro de la carte

en: Payment
fr: Paiement

en: General
fr: Général

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Color
fr: Couleur

en: Banner
fr: Bannière

en: Expiration Date
fr: Date d'expiration

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: White
fr: Blanc

en: Reference
fr: Référence

en: Cart
fr: Panier

en: API Username
fr: Nom d'utilisateur de l'API

en: API Password
fr: Mot de passe de l'API

en: Gray
fr: Gris

en: Live
fr: En direct

en: Review
fr: Vérifier

en: Silver
fr: Argent

en: Blue
fr: Bleu

en: Black
fr: Noir

en: Sandbox
fr: Bac-à-sable

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Go back
fr: Retour

en: Logo type
fr: Type de logo

en: CVV
fr: Cryptogramme visuel

en: Partner
fr: Partenaire

en: Shape
fr: Forme

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
fr: Échec du paiement du côté du serveur de paiement. Veuillez vérifier vos informations puis essayez de nouveau.

en: Log the following messages for debugging
fr: Journaliser les messages pour le débogage

en: API request messages
fr: Messages de requête de l'API

en: API response messages
fr: Messages de réponse de l'API

en: Failed:
fr: Échec :

en: Refund payment
fr: Rembourser le paiement

en: Order information
fr: Informations sur la commande

en: Continue to review
fr: Continuer vers le récapitulatif de la commande

en: Succeeded:
fr: Réussi
