Commerce PayPal (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Top
it: In cima

en: Text
it: Testo

en: User
it: Utente

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Signature
it: Firma

en: Card Number
it: Numero carta

en: Payment
it: Pagamento

en: General
it: Generale

en: Text color
it: Colore del testo

en: Color
it: Colore

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: White
it: Bianco

en: Reference
it: Riferimento

en: Style
it: Stile

en: Cart
it: Carrello

en: Gray
it: Grigio

en: Review
it: Revisione

en: Blue
it: Blu

en: Black
it: Nero

en: Go back
it: Indietro

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
it: Pagamento rigettato dal servizio. Si prega di verificare le informazioni inserite e di riprovare.

en: Sale - authorize and capture the funds at the time the payment is processed
it: Vendita - autorizza e preleva i fondi appena il pagamento viene elaborato

en: Authorization - reserve funds on the card to be captured later through your PayPal account
it: Autorizzazione - accantona i fondi sulla carta di credito per essere prelevati in un secondo tempo attraverso l'account PayPal.

en: Failed:
it: Fallito:

en: Order information
it: Informazioni sull'ordine

en: Continue to review
it: Continua
