Commerce PayPal (8.x-1.6) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Password
id: Sandi

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Top
id: Atas

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: User
id: Pengguna

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Client ID
id: ID Klien

en: Signature
id: Tanda tangan

en: Payment
id: Pembayaran

en: General
id: Umum

en: Text color
id: Warna teks

en: Color
id: Warna

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: White
id: Putih

en: Reference
id: Referensi

en: Style
id: Gaya

en: Cart
id: Keranjang

en: Gray
id: Abu-abu

en: Live
id: Langsung

en: Review
id: Periksa

en: Blue
id: Biru

en: Black
id: Hitam

en: Go back
id: Kembali

en: API Credentials
id: Kredensial API

en: Order information
id: Informasi pesanan

en: Continue to review
id: Lanjutkan periksa
