Commerce Point of Sale (POS) (8.x-2.5) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Closed
fa: بسته شده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Currency
fa: واحد پول

en: Action
fa: عملکرد

en: Quantity
fa: تعداد

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Password
fa: گذرواژه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Open
fa: باز

en: Add
fa: افزودن

en: Total
fa: مجموع

en: Status:
fa: وضعیت:

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: Amount
fa: مقدار

en: Store
fa: فروشگاه

en: Users
fa: کاربران

en: Both
fa: هردو

en: Close
fa: بستن

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Change
fa: تغییر

en: Product
fa: محصول

en: Subtotal
fa: جمع جزء

en: Credit
fa: اعتبار

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Currency Code
fa: کد واحد پول

en: Print
fa: چاپ

en: About
fa: درباره

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Currency code
fa: کد پول رایج

en: Calculate
fa: محاسبه

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Header text
fa: متن سربرگ

en: Unit price
fa: قیمت واحد
