Commerce Point of Sale (POS) (8.x-2.5) - en to nl translation catalogue (64 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Register
nl: Inschrijven

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Closed
nl: Gesloten

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Currency
nl: Valuta

en: Action
nl: Actie

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: register
nl: inschrijven

en: Login
nl: Inloggen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Password
nl: Wachtwoord

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: Display Settings
nl: Weergave-instellingen

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Email
nl: E-mail

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Store
nl: Winkel

en: Users
nl: Gebruikers

en: Both
nl: Beide

en: Close
nl: Sluiten

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Change
nl: Wijzigen

en: Getting Started
nl: Beginnen

en: Coupons
nl: Kortingscodes

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Return
nl: Terugkeren

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: Currency Code
nl: Valuta Code

en: Print
nl: Afdrukken

en: Receipt
nl: Ontvangstbewijs

en: About
nl: Over

en: Reports
nl: Rapporten

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Step
nl: Stap

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Calculate
nl: Berekenen

en: Adjustments
nl: Aanpassingen

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Footer text
nl: Voettekst

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: Location:
nl: Locatie:

en: Allow decimal quantities
nl: Decimale hoeveelheden toestaan

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Tax settings
nl: Belasting-instellingen

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size

en: The currency code must consist of three uppercase letters.
nl: De valuta-code moet uit drie hoofdletters bestaan.

en: The store name.
nl: De winkel naam.

en: Taxable type
nl: Belastbaar-type

en: Only quantities that are multiples of the selected step will be allowed.
nl: Alleen hoeveelheden die een veelheid van de geselecteerde stap vormen zijn toegestaan.
