Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Weight
de: Gewichtung

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Options
de: Optionen

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Advanced
de: Erweitert

en: Price
de: Preis

en: Customer
de: Kunde

en: Product ID
de: Produkt-ID

en: Amount
de: Betrag

en: Desc
de: Absteigend

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: SKU
de: Artikelnummer (SKU)

en: Role
de: Rolle

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Key
de: Schlüssel

en: Calculation
de: Berechnung

en: Product
de: Produkt

en: Products
de: Produkte

en: Product types
de: Produkttypen

en: Percentage
de: Prozentsatz

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Dates
de: Termine

en: Whitelist
de: Positivliste

en: Store name
de: Shop Name

en: IP address
de: IP-Adresse

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Product Type
de: Produkttyp

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Allowed roles
de: Zugelassene Rollen

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Price List
de: Preisliste

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Stores
de: Shops

en: Product variation types
de: Arten von Produktvarianten

en: Product variation
de: Produktvarianten

en: Percentage amount cannot be empty.
de: Der prozentuale Betrag kann nicht leer sein.

en: There are no @label yet.
de: Noch keine @label vorhanden.

en: Limit by role
de: Nach Rolle eingrenzen

en: Limit by product
de: Nach Produkt begrenzen

en: Limit by product type
de: Nach Produktart eingrenzen

en: Limit by product variation type
de: Nach Artikelvariante eingrenzen
