Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (50 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Conditions
id: Kondisi

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Amount
id: Jumlah

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Product Variation
id: Variasi Produk

en: Role
id: Peran

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Key
id: Kunci

en: Product
id: Produk

en: Products
id: Produk

en: Product types
id: Jenis produk

en: Percentage
id: Persentase

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Dates
id: Tanggal

en: Store name
id: Nama toko

en: IP address
id: Alamat IP

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Asc
id: Urutan turun

en: Stores
id: Toko

en: Product variation types
id: Jenis variasi produk

en: Product variation
id: Variasi produk

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.

en: Limit by role
id: Batasi berdasarkan peran

en: Limit by product
id: Batasi berdasarkan produk

en: Limit by product type
id: Batasi berdasarkan jenis produk

en: Limit by product variation type
id: Batasi berdasarkan jenis variasi produk
