Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: All
fr: Tout

en: Advanced
fr: Avancé

en: Price
fr: Prix

en: Customer
fr: Client

en: Product ID
fr: Identifiant (ID) du produit

en: Amount
fr: Montant

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: SKU
fr: Référence

en: Role
fr: Rôle

en: Blacklist
fr: Liste noire (blacklist)

en: Sort by
fr: Trier par

en: Key
fr: Clef

en: Calculation
fr: Calcul

en: Product
fr: Produit

en: Products
fr: Produits

en: Product types
fr: Types de produit

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Store name
fr: Nom de la boutique

en: IP address
fr: Adresse IP

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Product Type
fr: Type de produit

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Allowed roles
fr: Rôles autorisés

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Master
fr: Principal

en: Stores
fr: Boutiques

en: Fixed amount
fr: Montant fixe

en: Product variation types
fr: Types de variation de produit

en: Product variation
fr: Variation de produit

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Limit by role
fr: Restreindre par rôle
