Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Options
ro: Opţiuni

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Conditions
ro: Condiții

en: Advanced
ro: Avansat

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: Product ID
ro: ID Produs

en: Amount
ro: Suma

en: Desc
ro: Descendent

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: SKU
ro: Cod

en: Role
ro: Rol

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Key
ro: Cheie

en: Calculation
ro: Calcul

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: Product types
ro: Tipuri de produse

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Dates
ro: Date

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Allowed roles
ro: Roluri permise

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Stores
ro: Magazine

en: Product variation types
ro: Tipuri de variație a produsului

en: Product variation
ro: Variație produs

en: Percentage amount cannot be empty.
ro: Valoarea procentuală nu poate fi goală.

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
