Commerce Pricelist (8.x-2.0-rc2) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Quantity
id: Kuantitas

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Owner
id: Pemilik

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: List price
id: Daftar Harga

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Dates
id: Tanggal

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Choose a file
id: Pilih file

en: Asc
id: Urutan turun

en: Stores
id: Toko

en: Edit %label
id: Ubah %label

en: Product variation
id: Variasi produk

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.

en: Provide an end date
id: Berikan tanggal akhir
