Commerce Pricelist (8.x-2.0-rc2) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: List price
nl: Adviesprijs

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: price
nl: prijs

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Everyone
nl: Iedereen

en: About
nl: Over

en: Dates
nl: Datums

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Choose a file
nl: Een bestand kiezen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)

en: Stores
nl: Winkels

en: Edit %label
nl: %label bewerken

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van @operation met argumenten: @args

en: Failed:
nl: Mislukt:

en: Product variation
nl: Productvariatie

en: Succeeded:
nl: Gelukt:

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.

en: Provide an end date
nl: Geef een einddatum

en: Customer role
nl: Klantrol

en: The list price.
nl: De adviesprijs.
