Commerce Pricelist (8.x-2.1) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Options
ro: Opţiuni

en: All
ro: Toate

en: Price
ro: Preţ

en: Customers
ro: Clienţi

en: Customer
ro: Client

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Sort by
ro: Sortare după

en: List price
ro: Preţ de listă

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: price
ro: preț

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Dates
ro: Date

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Choose a file
ro: Alege un fișier

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Stores
ro: Magazine

en: Edit %label
ro: Editează %label

en: Failed:
ro: Eșuat:

en: Product variation
ro: Variație produs

en: Succeeded:
ro: Reușit:

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.

en: Provide an end date
ro: Furnizați o dată de final
